Firma Billa Romania. Detalii evaluator

Raport evaluare firma Billa Romania
Locuri de munca, joburi

Job evaluat pe data: 26-09-2015

Poziţie în firmă: - nu precizez, Departament: Management , Tip Job: Ex-Job

Comentariu

comentariu

Sefii din magazinul Billa REasnov nu stiu sa se poarta cu personalul , ,ei mananca,stau pe scaun cand vor ,au haine noi pe ei ,haine Billa ,iau produse cu pret redus de calitate,sau scazute,iar noi angajatii nu stam un pic,nu reusim sa mancam,nu suntem platiti decat cat avem salariu in contract,ore suplimentare angroo neplatite (eu sunt la 4 ore,am lucrat 196 0re in luna august si au platit 380 leii.adica la salariu de 525 lei au retinut retinerile ,ca nu dau fluturasi, au intrat in cont 380 lei, etichete de alimente nu imi dau ca primesc la serviciu din spital ,seful George mi-a promis mereu ca imi da prima si daca nu mi-au dat pe august ,o sa fiu sigur pe lista, prima, cand au fonduri,si ca imi da cate o prima de 100-50 lei,mi-a dat o apa minerala cu 0,78 bani de 2 litri pe care nu m-a lasat s-o platesc si mi-a semnat-o si acum 2 zile eram schimbul 2 si mi-a propus sa iau pui de la vitrina calda,, ca sa il pap cu baiatul meu " dar in acelasi timp a venit o clienta si a cerut puiul pe care l-am vandut si nu am luat nimic.Platesc angajatii cu produse scazute care sunt sricate sau expirate ca cele de calitate le iau ei ,,sefii".Astazi 26.09.2015 am lucrat de la 6-12,30 cand in acel moment eu spalam niste vase dansul d-nul George mi-a spus sa adun gunoiul in sac ,ca era pelanga galeata de gunoi ,cam mult,i-am raspuns ca o sa il strang cand termin dansul a spus eu am spus ,,acum" eu am raspun ca sa termin ce am de facut apoi strang dansul a spus ca sa plec acasa daca sunt nervoasa lucru pe care l-am facut si a venit in vestiar si mi-a cerut echipamentul. Ce echipament vechi ,tocit si rupt luat din cutia cu vechituri din vestiar ca daca am cerut la sefa mare D-na Dana dansa i-a spus d-nei contabil sa imi dea iar dansa i-a raspuns ca nu are cum sa ajunga la cutia cu haine dar nu mi-a dat.I le-am dat inapoi d-nului George si am plecat acasa.Mai va spun ca sunt asistent medical de spital si m-am bucurat ca mau acceptat sa lucrez si chiar lucram cu mare placere si cu drag dar nu au apreciat un om bun si nimeni nu sta mai mult de 2luni ca la ,,servire"este munca nu gluma,nu stai o clipa.Rusine sa ii fie cum vorbeste eu am o meserie de baza dar el ,dasul ? Sper sa se i-a masuri , sa se controleze ,in schimbul 2 :vitina de carne, vitrina de branzeturi,masline,calda salate,de praituri, aparatele de feliat,frigiderele , cand lucreaza o singura persoana pe acest raion si lucreza pe salariu minim cu retineri si etichete de masa in valoare de 9 lei dar cu cumparaturi tot in magazine ,,billa" Cu respect

Beneficii

› Program de lucru flexibil

Chestionar

Personal din conducere |   (1.25)
Vine cu soluţii atunci când se iveşte o problemă sau un conflict (1.00)
Cerinţele şi obiectivele sunt mari dar realistice (2.00)
Deciziile sunt clare şi pe înţelesul tuturor (1.00)
Deciziile legate de personal sunt de nota... (1.00)
Atmosferă de lucru |   (1.00)
Există spirit de echipă între colegi (1.00)
Există un climat de corectitudine şi de încredere (1.00)
Performanţele sunt recunoscute, apreciate şi răsplătite (1.00)
Muncă şi organizare |   (1.00)
Sarcinile sunt distribuite în mod echitabil (1.00)
Există posibilitatea să se lucreze şi independent (1.00)
Există o bună organizare în firmă (1.00)
Comunicare |   (1.00)
Există o bună comunicare în firmă (1.00)
Primeşti regulat un feedback în legatură cu evoluţia ta în firmă (1.00)
Salariu şi beneficii |   (1.00)
Salariul corespunde cu responsabilităţile (1.00)
Firma plăteşte un salariu satisfăcător (1.00)
Sunt oferite şi alte servicii sociale (pensii, asigurări, etc) (1.00)
Plata salariilor se face la timp (1.00)
Condiţii de muncă |   (1.00)
Spaţiile de lucru sunt aranjate şi dotate corespunzător (ventilaţie, iluminat, nivel de zgomot) (1.00)
Există toate dotările de care este nevoie pentru a se asigura un mediu eficient de lucru (1.00)
Materialul deteriorat este reparat/înlocuit cât mai curând posibil (1.00)
Carieră şi formare |   (1.00)
Criteriile de avansare sunt cunoscute (1.00)
Firma oferă bune oportunităţi de dezvoltare personală (1.00)
Există posibilitatea de promovare pe parcursul formării (1.00)
Programul de lucru şi concediu |   (2.33)
Pot să plec în orice moment de la serviciu (cu sau fără a anunţa şefii) (1.00)
Programul de lucru este strict respectat (5.00)
Firma respectă ca atare concediu şi sărbătorile legale (1.00)
Imaginea firmei |   (1.00)
Oamenii vorbesc de bine despre firma lor (1.00)
În societate firma se bucură de o imagine bună (1.00)